Eklem bacaklılar sınıfına giren Tahta kurdu diğer bir adıyla Ağaç kurdu olarak’da bilinmektedir.Bu haşere türü sert kabuklu ve dayanıklı bir canlıdır.Bir çok iklim ve zor hava şartlarında yaşayabilmektedirler. Tahta Kurdu yok edilmesi için Sıvı ilaçlama yöntemi yapılması gereklidir.Tahta Kurdu böceğinin baş kısmı oldukça serttir ve bu bölge keratin adı verilen bir maddeden oluşmaktadır.Keratin maddesi kendini çok hızlı yenileyen hücrelerden meydana gelir.

Ağız yapıları çok gelişmiş olan tahta kurdunun göğüs kısmında 2 çift, karın kısmında ide 1 çift olmak üzere toplam 6 tane ayağı bulunur.

Bu böcek türünün en çok bulunduğu bölge tahta ve ahşap olduğu bölgelerdir.Genel olarak ağaçlarda yuvaları bulunan bu haşereler ağız yapısı çok kuvvetli olduğundan dolayı tahta ve ahşap nesneleri rahatlıkla kemirebilirler. Tahta Kurdu böceklerini Farklı bölgelerde Mobilya kurdu olarak da duyabilirsiniz. Özellikle Evlerimizdeki eşyalarını sürekli delip çürüttüğünden bizim için zararlı haşere durumundadır. Bu haşere türleri gece aktif olup daha hızlı çalışırlar.

Tahta kurdu ilaçlama genel olarak püskürtme kullanılarak sıvı ilaçlama yöntemi ile yapılmaktadır. Tahta kurdu ilaçlaması yapılırken özellikle bu haşerelerin nerelerde yuva yaptığı özellikle tespit edilmesi gereklidir.Sağlık bakanlığı onayı olmadan ilaçlama yapmak ve yaptırmak suçtur. Tahta kurtlarına ev dışında parke kereste fabrikalarında, gemi güvertesinde, araç kaportasındaki ağaçlar içinde bulunurlar.

Gelen Aramalar:

parke kurdu ilacı
parke kurdu
tahta kurdu nasıl yok edilir
ağaç böceği
tahta kurdundan nasıl kurtulunur
ahşap parke böcekleri
mobilyadaki kurt nasil yok edilir
mobilya kurdu nasıl yok edilir
tahta kurdundan nasıl kurtulurum
ahşap parkede güve nasıl yok edilir

Haşere İlaçlama © Her Hakkı Saklıdır.2018

Temiz Bir Yaşam Alanı İçin>> Haşere İlaçlama

islami sohbet