Çıyan halk arasında daha çok kırkayak olarak bilinen bir canlıdır. Fakat işin en doğu tarafı kırkayaklılar çiyanında mensubu olduğu ailenin genel adıdır. Bu aileye aynı zamanda çok ayaklılarda denilmektedir. Çiyan uzun ve ince bir canlı türüdür. Bedeninin iki yanında oldukça çok sayıda bacak olan bu canlı bu özelliği sayesinde oldukça hızlı hareket edebilmektedir. Çiyan sokması ise çiyanın kendini tehlike altında hissettiği dönemlerde gerçekleşmektedir. Çiyan zehri diğer birçok canlının zehrine göre daha tesiri azdır. Çiyan ısırması durumunda genellikle alerjik vakalar oluşmaktadır. Fakat çiyan görüntü itibari ile korku uyandıran bir canlıdır. Bu nedenle çıyan ilaçlama insanlar tarafından sıklıkla başvurulan bir hizmettir. Çiyanlardan uzaklaşmak için en etkin yöntem ilaçlamadır.

Çiyan hangi alanlarda yaşar? Çiyanın ana yurdu neresidir? Çiyan Antartika kıtası dışında her yerde yaşayabilen bir canlıdır. Bu nedenle çiyanın belli bir yaşam alanı yoktur. Yaşam alanı seçiciliği olmayan bu canlının evlerin köşelerinde duvar aralarında yaşaması da oldukça sık rastlanılan bir durumdur. Evde çiyan duvarlarda gezerken yada yerde hızlı adımlar atarken sıklıkla görülebilmektedir. Bu nedenle çiyan özellikle çocuklardan uzak tutulması gereken bir canlıdır. Bunun en önemli nedeni ise göz ile teması dahilinde fazlası ile göz reaksiyon gösterebilmektedir. Göz çiyan ile temasından sonra mutlaka bol su ile yıkanmalıdır. Uyku esnasında gerçekleşen temaslardan kurtulmak için ise mutlaka çiyan ilaçlama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Çiyandan kurtulmak için özellikle çiyan ilaçlama hizmeti ev ortamlarında sunulmaktadır. Çiyan ile mücadele ise uzman bir ekibin ilaçlama yöntemleri ile daha etkin bir çözüm yaratmaktadır. Çiyan ilaçlama yöntemleri konu ev olunca sizlerin tek başınıza uygulayabileceğiniz yöntemlerden fazlası ile uzaklaşmaktadır.

Çiyan ilaçlama şirketleri sık sık talep gören bu hizmeti uzman personelleri sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler. Kahverengi renginde bedeninin iki tarafında bol ayaklar yer alan bu canlının evimizde ki varlığına son vermek bizimde hakkımız. Duvarlarımızda veya ev köşelerimizde özgürce gezen bir çiyan en istenmeyen görüntülerden biridir. Çiynaların amansız hareketlerine son vermek için ve sadece size ait bir ev ortamı için bu hizmete hemen başvurun.

Gelen Aramalar:

çiyan
ev çiyanı
çiyan nedir
çiyan böceği
çiyan ile mücadele
çiyan resmi
sari çiyan
çiyan sokması
ev çiyanları
her canlının belirli bir yaşam alanı

Haşere İlaçlama © Her Hakkı Saklıdır.2018

Temiz Bir Yaşam Alanı İçin>> Haşere İlaçlama

islami sohbet